Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olejE15: V kanadské Albertě jsou obrovské zásoby plynu, možná největší na světě

Kanadská provincie Alberta má podle posledních odhadů v břidlicových formacích zřejmě největší zásoby zemního plynu na světě a poptávku celých Spojených států by jimi sama mohla uspokojovat plných 130 let.

Mapa ložisek v KanaděDosud neprozkoumaných zásob ropy může mít Alberta pro USA na 50 let. Plyne to z posledních odhadů albertského státního Výboru pro zachování energetických zdrojů (ERCB), napsal Tyler Crowe pro finanční server The Motley Fool.

Alberta může mít podle hrubých odhadů ERCB v dosud neprozkoumaných rezervoárech 94 bilionů krychlových metrů plynu, 58,6 miliardy barelů kapalných podílů zemního plynu a 432,6 miliardy barelů ropy. Jen v plynu by tak sama Alberta měla o 50 procent rezerv více než celé Spojené státy, které se nyní díky boomu těžby z břidlic stávají největším producentem této suroviny na světě.
 
Většina potenciálních ložisek plynu se v Albertě nachází v břidlicových pánvích Muskwa a Duvernay, což jsou formace srovnatelné s obřími americkými rezervoáry Marcellus, Barnett a Eagle Ford. Do odhadů Alberty přitom nejsou započítány přesahy těchto formací do sousední Britské Kolumbie, upozornil Crowe. Na druhé straně jde jen o velmi předběžné odhady a z celkového objemu zásob je navíc vždy vytěžitelná jen určitá část.
 
Do Alberty se ve velkém hrnou těžaři

Zprávy o pohádkových nalezištích v Albertě, která už produkuje velká množství ropy z tamních ropných písků, přitahují do provincie stále více amerických energetických společnosti. Působí zde už Occidental Petroleum a Devon Energy, koncern Exxon Mobil se nedávno dohodl na koupi tamního prospektora Celtic Exploration za více než tři miliardy dolarů a Pengrowth Energy dokončila převzetí celé místní firmy Monterey Exploration.
 
„Břidlicová revoluce“, která díky technologií „frakování“ a horizontálních vrtů odkryla v minulých letech rozsáhlé zdroje surovin, udělala z USA předního světového producenta plynu a nyní zde výrazně expanduje těžba břidlicové ropy. Americký Úřad pro energetické informace (EIA) tento měsíc výrazně zvýšil odhad růstu produkce plynu a předpověděl, že Amerika by se měla stát jeho čistým vývozcem do roku 2016.
 
Rozvoj těžby obrovských zásob plynu v Kanadě může v příštích letech vyvinout další silný tlak na ceny plynu po celém světě včetně Evropy, protože Kanada na rozdíl od USA nedělá problémy s vývozem surovin. Evropští zákazníci stále více kupují levný zkapalněný plyn z tankerů namísto plynu přepravovaného plynovody, který se prodává v rámci dlouhodobých kontaktů za výrazně vyšší ceny.
Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout> zobrazit článek

Více zpráv