Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olejKontroloři poprvé v historii zabavili vlak

Podvodníci s palivy přišli v noci na čtvrtek o mnohamilionové zisky. Berní správa s pomocí celníků zadržela v Pardubicích poprvé v historii pátrání po daňových podvodech vlak.

Přes 20 železničních vagonů, z nichž každý pojme obsah dvou automobilových cisteren, obsahuje 1,4 milionu litrů nafty.

Hodnota zabaveného paliva dosahuje podle berních úředníků 17 milionů korun - počítáno bez spotřební daně a DPH. Prodejem tohoto množství benzinkám by však firma utržila přes 36 milionů.

Podle informací mluvčí Generálního finančního ředitelství Jaroslavy Musilové se jednalo o tranzit nafty do Česka z nejmenované země přes území Polska.

"Z pohledu zabaveného množství jde o náš největší zátah na podvodníky s pohonnými hmotami. A vůbec poprvé jsme s pomocí celní správy zasahovali na železnici. Ve sledování dovozu prostřednictvím vlaků budeme samozřejmě pokračovat,“ říká Musilová.

Podrobnosti tajné

Daňová správa zatím odmítla zveřejnit podrobnosti celého podvodu. Věc teprve šetří a Musilová odmítla říci, kdo za celým podvodem stojí. Pro berní správu představuje exekuce vlaku situaci, s jakou dosud neměla zkušenost.

Exekuované automobilové cisterny – dosud největší jednorázový zátah představoval loni deset zadržených kamionů – lze bez problémů do některého ze státních skladů převézt. U vlaku, dlouhého několik set metrů, je to složitější. Berní správa musela například na vlastní náklady sehnat novou tažnou lokomotivu. Jednoduché není ani přečerpání a uložení tak velkého množství paliv.

Podle šéfa Společenství čerpacích stanic v ČR Ivana Indráčka jde o husarský kousek. „Tím, jak berní správa spolu s celníky začala důsledněji šlapat na paty podvodníkům s dováženými palivy po silnici, se černý obchod přesunul na železnici. Zabavit celý vlak je pro podvodníky mnohem větší rána než jim zajistit několik autocisteren,“ reaguje Indráček.

Pumpaři – nejmenší sítě i ty největší typu Benziny – přicházejí kvůli bujícím podvodům a prodeji nezdaněných paliv o velkou část tržeb. Podvodníci kvůli neodvedené dani mohou totiž prodávat vybraným čerpacím stanicím s výraznou slevou a takovému cenovému dumpingu nejsou poctiví pumpaři schopni konkurovat.

Princip podvodu se nemění

Princip podvodu se stále opakuje – palivo ještě během přepravy několikrát změní vlastníka a v řetězci často účelově založených firem některá „náhle“ zkrachuje a daň nezaplatí. Podobnými fintami přichází stát ročně podle odhadu ministerstva financí o víc než pět miliard korun.

Časově nejrozsáhlejší zátah na podvodníky uspořádala daňová správa spolu s celníky loni v zimě. Na tři dny obsadili inspektoři a celníci hraniční přechody s Rakouskem a Německem. Během této doby zkontrolovali přes stovku kamionů a pět cisteren s podezřením na podvod zabavili.
Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout> zobrazit článek

Více zpráv