Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olejPatria Online: Saúdové nabízejí pomoc se zkrocením ropného trhu. Cena nad 100 USD se jim zdá vysoká

Saúdská Arábie je připravena svým hlavním zákazníkům v USA, Evropě a Asii po zbytek roku poskytovat dodatečné dodávky ropy.

Největší světový vývozce klíčové komodity má pravděpodobně obavy z dopadu jejího zdražování, které by mohlo zhoršit vyhlídky světové ekonomiky.

Ministři financí skupiny rozvinutých zemí G7 před měsícem ropné exportéry vyzvali, aby navýšili těžbu. Saúdové zpočátku reagovali zdrženlivě s tím, že globální poptávka a nabídka jsou v rovnováze. V posledních týdnech ale monarchie začala podnikat kroky ke snížení cen a konzultovat situaci s největšími zpracovateli.

„Současná cena je příliš vysoká. Rádi bychom ji viděli zpátky na 100 USD za barel,“ uvedl nejmenovaný představitel arabského ropného průmyslu pro deník Financial Times. Barel severomořského Brentu od poloviny června zdražil o 33 % a v pátek se téměř dotkl 118 USD. V pondělí během několika minut odepsal 4 USD a nyní se obchoduje kolem 114 USD.

Saúdští představitelé už konzultace k situaci na trhu s velkými klienty vedli letos v březnu, několik týdnů před navýšením těžby na 30leté maximum na 10 milionů barelů za den. V srpnu činila denní produkce 9,9 mil. barelů, vysoce postavený zdroj z Rijádu však uvedl, že nyní se těžba opět pohybuje na rekordních úrovních „Jednáme s klienty o jejich potřebách a sdělujeme jim, že jsme ochotni poskytnout víc,“ dodává úředník.

Na tom, že se Saúdové snaží dostat cenu ropy pod kontrolu, se shodnou i představitelé zemí kartelu OPEC. „Když ceny přes léto klesly pod 90 USD, dodávali méně, a nyní, když jsou ceny nad 115 USD, budou pravděpodobně pumpovat víc,“ tvrdí jeden z afrických zástupců v kartelu.

Drahá ropa se stala tématem amerických prezidentských voleb, když republikánský kandidát Mitt Romney obvinil svého soka Baracka Obamu z toho, že zvyšování cen nebrání dost aktivně. Galon benzínu se minulý týden ve Spojených státech prodával za 3,878 USD, což je pro září nejvyšší úroveň v historii.

Bílý dům se v srpnu pokoušel nadhodit téma uvolnění části strategických ropných rezerv, což by mohlo vést ke snížení cen, avšak kvůli odporu Německa a v menší míře i Itálie, Japonska a Jižní Koreje zatím Obama na státní zásoby nesáhl.
Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout> zobrazit článek

Více zpráv