Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olejTěžba ropy v Rusku se v listopadu vrátila na postsovětské maximum

Těžba ropy v Rusku v listopadu mírně stoupla a dostala se na 10,63 milionu barelů denně, zatímco v říjnu činila 10,6 milionu barelů.

kozlíkVrátila se tak na postsovětské maximum, kam se vyšplhala již v loni v prosinci. Vyplývá to z dnešních údajů ruského ministerstva energetiky.

 
Rusko dalo již dříve najevo, že nehodlá snižovat těžbu ropy jen proto, aby podpořilo její cenu. Ta se v uplynulých pěti měsících propadla téměř o 40 procent, neboť poptávka na trhu zaostává za nabídkou, zejména kvůli rozmachu těžby z břidlicových ložisek v USA.
 
Také Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se minulý týden dohodla, že nebude reagovat na zlevňování ropy snížením svého těžebního limitu ze současných 30 milionů barelů denně.
Podle průzkumu agentury Reuters se těžba zemí OPEC v listopadu snížila o 340.000 barelů na 30,30 milionu barelů denně. K poklesu přispěly nepokoje v Libyi a také údržbářské práce v některých dalších zemích OPEC. Produkce nicméně zůstala nad dohodnutým stropem, který kartel běžně překračuje v důsledku nedisciplinovanosti jednotlivých členů.
 
Rusko před týdnem jednalo o situaci na trhu se Saúdskou Arábií, Venezuelou a Mexikem, rozhovory ale žádné opatření na podporu cen suroviny nepřinesly. Saúdská Arábie je nejvlivnějším členem kartelu OPEC a zároveň největším vývozcem ropy na světě. Rusko, které do kartelu nepatří, je největším světovým producentem ropy.
 
Princ Turkí Fajsal, který v minulosti řídil saúdskoarabskou tajnou službu, dnes uvedl, že Saúdská Arábie by byla ochotna uvažovat o snížení těžby ropy jen v případě, že by se k němu připojily i další země, včetně Ruska. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak minulý týden prohlásil, že ruské ropné firmy navzdory současnému poklesu cen ropy nechají příští rok objem těžby zhruba na letošní úrovni.Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout> zobrazit článek

Více zpráv