Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olejV Nové zelené úsporám zůstane z letoška necelá miliarda

Do rozpočtu programu Nová zelená úsporám na příští rok převede Státní fond životního prostředí necelou miliardu korun, která se nestihla vyčerpat z letošní výzvy.

NZUV polovině prosince fond evidoval 4272 žádostí o dotaci na zateplení a další úsporné technologie pro rodinné domy v celkové hodnotě 900 milionů. Celkem bylo pro letošek k dispozici pro majitele rodinných domů 1,9 miliardy korun.

Kolik peněz si budou moci žadatelé rozdělit na zateplování v Nové zelené úsporám v příštím roce, zatím není jasné. „Kromě přesné částky, kterou budeme převádět do druhé výzvy, ještě nejsou ukončeny prodeje emisních povolenek, takže neznáme příjem z těchto aukcí,“ říká Lenka Brandtová, mluvčí SFŽP. 
 
Do karet zateplovacího programu hraje skutečnost, že ceny emisních povolenek od začátku roku vzrostly o 40 procent. Díky pokračujícím diskusím o reformě trhu s povolenkami v Evropské unii se čeká další mírný růst cen vypouštěných emisí. 
 
Nové žádosti o peníze z Nové zelené úsporám bude možné v roce 2015 podávat od jara. „Předpokládáme, že výzvu pro bytové domy vyhlásíme v březnu, pro rodinné domy v dubnu,“ dodává Brandtová. 

Zjednodušení administrativy

Státní fond životního prostředí se pokusil v létě zrychlit čerpání peněz z Nové zelené úsporám zjednodušením administrativy. „Je dobře, že nové vedení SFŽP výrazně zkrátilo administraci žádostí a žadatelům už nechodí nesmyslné připomínky typu požadavku na zaokrouhlení hodnoty na stejný počet desetinných míst v projektové dokumentaci a energetickém posudku,“ hodnotí kroky fondu Petr Holub, ředitel aliance Šance pro budovy. 
 
Větší zájem rodin o dotace na zateplování brzdí mimo jiné dřívější špatné zkušenosti s programem u projektantů a energetických specialistů, kteří připravují posudky, projekty a pomáhají s žádostmi o dotace. „Tito lidé jsou přitom klíčoví pro komunikaci s vlastníky rodinných domů. Dokážou je při jednom setkání buď odradit, nebo jim naopak vysvětlit smysluplnost programu a výhodnost pro vlastníka,“ dodává Holub.
 
(Zdroj: e15.cz)Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout> zobrazit článek

Více zpráv