Thermoil_Award-slider_600x200px_WEB.jpg

 

  

 

 

Naše společnost se stala držitelem prestižního ocenění

technik.jpg

 

 

Pravidelný servis

vám sníží náklady na vytápění

technik.jpg

 

 

Chcete olejové topení?

Obraťte se na nás a my Vám celý systém navrhneme a namontujeme

par-notebook-telefon.jpg

 

 

Telefonicky nebo e-mailem

tak jednoduše objednáváme topný olej



Zahájení plánované odstávky rafinérie v Kralupech nad Vltavou

Společnost ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. zahajuje dne 10. září 2013 plánovanou odstávku rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Opětovné zahájení výroby se předpokládá koncem října 2013.

rafinerie.jpgDůvodem této dlouhodobé odstávky, dále zarážky, výrobních jednotek kralupské rafinérie je periodická údržba a inspekce zařízení, včetně realizace řady investičních akcí, které lze provádět pouze tehdy, kdy je zařízení mimo provoz. Od 10. září 2013 probíhá bezpečné odstavení, vyprázdnění jednotek od uhlovodíků a dalších náplní tak, aby mohly být hlavní zarážkové práce zahájeny v pondělí 16. září 2013. Kromě standardních periodických oprav, čištění, inspekcí a legislativou vyžadovaných revizí budou provedeny i některé velmi náročné opravy a technologické změny, např. přetrubkování pecí destilace ropy, výměna kolony na aminové jednotce, naplánované opravy na FCC reaktoru a generátoru. V rámci zarážky nebo následně po ní bude realizováno celkem 17 investičních projektů. Mezi největší investiční akce patří druhá fáze projektu Energy Efficiency či upgrade systémů DCS/IPS napříč rafinérií. Za zmínku stojí též projekt kontinuálního měření emisí spalin za jednotku výroby síry.

Během zarážky bude v areálu rafinérie pracovat více než 1000 pracovníků dodavatelských firem. Jednoznačným požadavkem pro všechny zúčastněné strany je bezpodmínečné dodržování pravidel bezpečnosti práce a ochrany pracovního i životního prostředí.

Zejména během odstavování a opětovného uvádění do provozu nelze vyloučit tzv. flérování, i když toto bude pracovníky rafinérie v maximální míře omezeno.

Údržba jednotek rafinérie Kralupy je dlouhodobě plánovaný proces, který probíhá plně v souladu s výrobním plánem. Odstavování jednotek nebude mít žádný vliv na zásobování trhu pohonnými hmotami. Druhý provoz společnosti Česká rafinérská, a.s., rafinérie Litvínov, bude v uvedeném období v provozu na maximální disponibilní kapacitě a bude společně se zásobami v Kralupech zajišťovat expedici pohonných hmot.
O ukončení odstávky a uvedení zařízení rafinérie Kralupy nad Vltavou do plného provozu budeme informovat.

ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s., Litvínov je jediným zpracovatelem ropy a výrobcem ropných produktů v České republice. Provozuje rafinérie ropy v Litvínově a Kralupech nad Vltavou. Byla založena 28. dubna 1995. Česká rafinérská je společným podnikem Unipetrolu a renomovaných zahraničních společností Eni a Shell.




Zpravodajství

Budeme se z levné ropy radovat déle, než se zdálo?



> zobrazit článek

Desetkrát o ropě: Všechno, co potřebujete vědět, ale báli jste se zeptat


Kam až mohou ceny ropy klesnout? A bude benzin i nadále zlevňovat?
> zobrazit článek

El-Badri: Podobnou situaci jsem ve svém životě viděl již několikrát.


Ropa se vrátí na vyšší úrovně spíše než by padla až na 20 USD za jeden barel, nechal se slyšet na WEF ve...
> zobrazit článek

Keystone XL poprvé prošel senátem, Obama chystá veto


Republikánská strana, která má v současném americkém senátu většinu, schválila stavbu ropovodu Keystone XL z Kanady...
> zobrazit článek

Netopte, vyzval distributor elektřiny v USA. Hrozí blackout



> zobrazit článek

Více zpráv